Türkçe Almanca İngilizce

Araç Kiralama Şartları

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Burada belirtilen koşul ve şartlar, araç kiralama esnasında aracı kiralayan şahış ve "Akgül Oto Kiralama" işletmesi arasında geçerli olacaktır. Bu nedenle kiralama yapacak kişinin bütün şartları okuması gerekmektedir. Araç kiralandığı anda koşullar kabul edilmiş sayılacaktır.

Kiralama Süresi :En az kiralama süresi 48 saattir.

Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti :

 

Gerekli görülmesi halinde Depozit (Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız hariç) Kredi Kartı Kullanımı: Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte 300 -1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

Kullanım ve Kilometre Limiti: Kiralanan araçlarda herhangi bir kullanım günlük ve aylık olarak kilometre limiti bulunmaktadır  ve araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.

Trafik Cezaları: Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta: Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve ayrıca Özel Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

KULLANICI HAKLARI

Lastik Cam Far Güvencesi (LCF)Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olmasını kapsar (FUUL KASKO KAPSAMINDADIR.)

Tam Kaza Güvencesi (Top Cover CDW)Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb. gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar) teminat kapsamına alır.

 

HGSParalı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

Bebek ve Çocuk KoltuğuAraçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Bireysel Kaza Güvencesi (BKG)

Araç içerisindeki yolcuların tedavi masraflarını limitler dâhilinde öder. Kaza ve kişi başına 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir. Günlük 9 TL/gün ödeyerek bu güvenceyi satın alabilirsiniz.

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar

 

 

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

Yakıt Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

İlave Sürücü Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde (depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Navigasyon Cihazı Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Şehir Dışı Araç Teslimatı Teslimat yeri Ankara dışı bir il ise, bölgenin Ankaraya olan uzaklığına göre ek ücret talepedilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda (aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti nakden yada mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

 

 

Kiralama süresi 24 saattir. 3 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20si kadar bir tutar talep edilebilir.3 saati aşan durumlarda 1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara FULL (VOLL) Kaza Sigortası, KDV HARİÇ ve SINIRLI KİLOMETRE (TALEP DURUMUNDA SINIRSIZ KM UYGULANABİLİR)kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşullarını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Kiralama esnasında sadece kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Whatsapp ile Mesaj Gönder
Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.